volejbal Čadca - udalosti

„Región Beskydy“ vl pokračuje - niet sa za čo hanbiť

Nedeľa, 13. 12., znamenala pre náš volejbalový tím, Loko Čadca, veľmi veľa. Čakali nás tri zápasy na poslednom, treťom, turnaji v základnej skupine. Aj keď sme po dvoch kolách boli priebežne iba s jednou prehrou na treťom mieste, museli sme vyhrať aspoň 2 zápasy, aby sme sa dostali do štvrťfinálovej skupiny A. Iba z nej sa dá postúpiť do finále. Bola to úloha, ktorú sme zvládli výborne.

Na prvý zápas sme nastúpili o 8:30 v športovej hale pri 6. základnej škole vo Frýdku-Místku. Hrali sme s družstvom Bambusové výhonky, ktoré doposiaľ nemalo prehratý ani jeden zápas, podobne ako Antifértým. Vedomie, že je to veľmi dôležitý zápas, nás donútilo hrať zodpovedne a s plným nasadením. Odrazom toho bol aj prvý set, keď sme súperovi nedovolili trhnúť sa o viac ako 1 – 2 body a platilo to aj o súperoch. Po veľmi vyrovnanom duely sme nakoniec prehrali 31:29. O to cennejšie bolo víťazstvo v druhom sete, keď sme vyhrali tento set 25:22. Nervozita panovala na obidvoch stranách. Po prvej časti tretieho setu sme menili strany za nepriaznivého stavu 8:4 pre naše družstvo. Ale už toľkokrát sme sa dokázali vzchopiť, že aj tento stav sme odvrátili a po skvelých výkonoch všetkých hráčov na ihrisku sme nakoniec set vyhrali v pomere 15:13, a tým aj zápas 2:1.

Druhý zápas sme hrali s družstvom Dan team, v priebežnej tabuľke je na 7. mieste. Oproti tomuto tímu sme mali tú výhodu, že sme hrali hneď druhý zápas a boli sme rozohratí z predchádzajúceho ťažkého zápasu. Vyhrali sme ho 2:0 (25:15, 25:9).

Na záver tohto dňa sme mali za súpera družstvo S.T.O.H, ktoré bolo za nami na 4. mieste, tiež s jednou prehrou ako my. Poistiť si postup do štvrťfinálovej skupiny bola úloha pre každého nášho hráča. S týmto vedomím sme aj nastupovali na zápas. Súper nám dovolil kraľovať na ihrisku až do stavu 19:10. Na podanie však prišiel hráč, ktorý mal vynikajúce smečované podanie a po ôsmych nespracovaných príjmoch na našej strane, sme museli rýchlo niečo vymyslieť. A vymysleli: koncentrácia na príjem, excelentná nahrávka, skvelý útok a perfektná obrana (blok). Set skončil v náš prospech 25:19. V úvode druhého setu sme poľavili vo všetkých činnostiach, ale opäť sme zdvihli hlavu a po nepriaznivom stave 9:2 sme aj tento set vyhrali 25:16 (2:0).

Dnes bola pre nás 13-tka šťastná. Máme veľkú radosť, lebo sme dokázali vyhrať všetky tri zápasy záverečného turnaja a dostať sa do elitnej štvrťfinálovej skupiny. Na konte máme len jednu prehru z 9 odohraných zápasov. Zápasy tejto skupiny sa odohrajú 10. 1. a 14. 2. 2010.

Skvelé výkony podali všetci zúčastnení hráči: Miška Maslíková, Kristínka Pavlíková, Danka Pavlíková, Ján Masný, Igor Minarovič, Peter Jakubík, Róbert Šotkovský, Stanislav Palárik a Jozef Michalík.

články fotky
© 2009 TJ Lokomotíva Čadca | úvod história súťaže galéria fórum kontakty rss TJ Lokomotíva | administrácia created by jp