volejbal Čadca - udalosti

Výsledky III. kola

V III. kole kadetky vycestovali do Zvolena. Oba celky, zatiaľ bez víťazstva, si chceli vylepšiť nelichotivú bilanciu. Priebeh zápasu ukázal, že súperi sú vyrovnaní a každý z nich veril do poslednej lopty vo víťazstvo. Šťastena sa priklonila tentoraz k domácim, ktorí po päťsetových bitkách zvíťazili v oboch zápasoch v pomere 3:2.
V tabuľke sú Čadčianky po 4 prehrách na priebežnom 7. mieste (9).

Výsledky kadetiek:
Zvolen - Čadca 3:2 a 3:2

V III. kole sa staršie žiačky stretli doma s celkom z Rimavskej Soboty. Súperky po dlhej ceste a slabučkom výkone podľahli domácim dvakrát 0:3, keď Rimavskosoboťanky nedosiahli v žiadnom sete viac ako 10 bodov. V 2 setoch takmer dostali „kanára“.
V tabuľke sú Čadčianky na priebežnom 2. mieste (10).

Výsledky starších žiačok:
Čadca – Rimavská Sobota 3:0 a 3:0

Mladšie žiačky hrali v sobotu 22.10., proti ŠKM Liptovský Hrádok. Obe družstvá sú nováčikmi v tejto vekovej kategórii. V ich stretnutí išlo hlavne o to, aký budú mať servis a ako spracujú prihrávku.
V prvom zápase prvý set naznačoval, že to budú mať dievčatá z Čadce ľahké. Všetko im vychádzalo. Druhý set bol súbojom hlavne podávajúcich hráčok. Na strane Liptovského Hrádku sa v jeho závere postavila na podanie najlepšie podávajúca hráčka, dievčatá z Čadce nedokázali urobiť kvalitný príjem a zo stavu 23:18 pre Čadcu ho nakoniec prehrali 23:25. Tretí set si do svojej réžie zobrali Čadčianky a vyhrali ho s prehľadom. Štvrtý set bol skoro identický s druhým setom. Dievčatá z Čadce opäť neustáli príjem výborného podania súpera a zo stavu 24:20 pre Čadcu ho prehrali 24:26. Vôbec prvýkrát hrali oba tímy tiebreak. Celý piaty set bol postavený na psychike družstva, keď sa v ňom hrá iba do 15 bodov. Lepšie boli na tom žiačky TJ Lokomotíva a vyhrali ho.
Druhý zápas bol diametrálne odlišný od prvého. Dievčatá z Čadce podľahli únave z prvého zápasu a strata koncentrácie sa výrazne podpísala na ich výkone. Prvý set podľahli hladko Liptovskému Hrádku. V druhom sete sa síce zmobilizovali, a dokonca vyhrávali 24:17 no opäť nedokázali dať posledný víťazný bod. Ten dali dievčatá z Liptovského Hrádku, keď podaním družstvu z Čadce uštedrili sériu 9 podaní a zvíťazili 26:24. Na tretí set dievčatá z Čadce určite nezabudnú. Bola to tvrdá lekcia z hry. Nefungovala žiadna herná činnosť, iba sa bránili, aspoňže sa snažili dostať loptu na stranu súpera. Tento set prehrali s výrazným rozdielom.
V tabuľke sú Čadčianky na priebežnom 2. mieste (6).

Výsledky mladších žiačok:
Čadca – Liptovský Hrádok 3:2 a 0:3

Najbližší víkend, v sobotu 28.10., hrajú staršie žiačky v Dolnom Kubíne. Kadetky, v nedeľu 29.10., hrajú doma s Prievidzou (10,00 hod.). Mladšie žiačky majú voľno.