volejbal Čadca - udalosti

Predohrávky

V sobotu 4.11. a 5.11. si Čadca predohrávala zápasy s Banskou Bystricou B a Prievidzou.
Zápas s B. Bystricou sa niesol v duchu zápasu z Dolného Kubína aj keď výsledok nebol taký jednoznačný. Najmä prvý a tretí set prvého zápasu priniesol pekný volejbal a aj súperky ukázali svoje kvality. Veľkú šancu mali Bystričanky už v prvom sete, keď domáce družstvo nepochopiteľne v závere poľavilo a takmer prehralo vyhratý set. Rovnaký priebeh mal aj tretí set, v závere ktorého sa dopustili Čadčianky množstva nevynútených chýb a „pomohli“ súperkám ho získať. V ostatných setoch však Bystrica zaostávala za domácimi hráčkami o čom hovorí aj jej malý bodový zisk – 7, resp. 9 bodov.
Družstvo Čadce v druhom zápase už nepripustilo žiadnu drámu a po dobrom výkone ho vyhralo bez väčších problémov 3:0.
V nedeľu privítali na domácej palubovke vedúce družstvo súťaže – Prievidzu. Očakával sa ťažký zápas, ktorý mal rozhodnúť o lídrovi. Nakoniec výsledok zápasu a ani jeho priebeh nepreukázal obavu domácich dievčat, ktoré od začiatku do konca hrali veľmi sústredene a nedovoľovali súperkám rozvinúť ich hru. Čadčianky boli presnejšie na prihrávke, čím značne uľahčovali obom nahrávačkám (Gabriela Bazgerová a Lenka Zemaníková) zakladanie útokov. Na libere ukázala hernú istotu Mia Mináriková, ktorá dobre čítala úmysly súperových smečiarok. V prvom zápase vynikli na útoku blokárka Barbara Jakubíková a smečiarka Erika Turiaková, ktorej sa darilo aj na podaní.
Ani v druhom zápase nedošlo k väčším komplikáciám, domáce hrali stále v pohode a robili len málo chýb. Prievidza začala hrať všetky nahrávky na jednu smečiarku, ktorú sme však vychytali buď na bloku alebo v poli. Na bloku vynikli najmä Dorka Pišteková, ktorá spolu so Sandrou Kováčikovou vytvorili na sieti nepreniknuteľnú hradbu. Hoci Prievidžankám nemožno uprieť snahu, hrali veľmi obetavo, ale na vyspelejšiu hru domácich to nestačilo. Bodovo najúspešnejšia bola opäť Erika Turiaková a so svojimi 28 bodmi aj najužitočnejšou hráčkou domácich.

V tabuľke preskočili Čadčianky Prievidzu a obsadili v priebežnom poradí prvú priečku.

Výsledky starších žiačok:
Čadca – Banská Bystrica B 3:1 (28:26,25:7,19:25,25:9) a 3:0 (25:16, 25:8, 25:13)
Čadca – Prievidza 3:0 (25:19,25:10,25:14) a 3:0 (25:18,25:12,25:22)

Najbližšie zápasy:
Čadca – Žiar nad Hronom B v sobotu 11.11. o 10,00 hod. na ZŠ Rázusova (staršie žiačky)
Pov. Bystrica A - Čadca v nedeľu 12.11. (mladšie žiačky)
Brusno – Čadca v nedeľu 12.11. (kadetky)

články fotky
© 2009 TJ Lokomotíva Čadca | úvod história súťaže galéria fórum kontakty rss TJ Lokomotíva | administrácia created by jp