volejbal Čadca - udalosti

Výsledky 6. kola

Kadetky – 6. kolo
TJ Lokomotíva Čadca – MVK Detva
Do Čadce pricestovala Detva, ktorá bola zatiaľ bez víťazstva. Postavenie v tabuľke predurčovalo Čadcu do úlohy mierneho favorita. Túto úlohu potvrdzovali domáce hráčky najmä na bloku, kde zastavovali útoky súpera a ani vyššie hráčky na strede siete sa proti dôraznému bloku nevedeli častejšie presadzovať. Čo sme nechytili na bloku podarilo sa chytiť poli, kde sa darilo obom liberám Anete Kružliakovej (1. zápas) a Eme Kubánkovej (2. zápas). Práve ich presná prihrávka umožňovala veľmi dobre zakladať útoky tak stredom siete ako aj z okrajov.
Víťazstvo domácich je cenné aj preto, že za domáce družstvo nastupujú väčšinou staršie žiačky a skúsenosti so staršími súperkami pretavujú do jednoznačných víťazstiev v súťaži starších žiačok.
Hostky si v Čadci zaknihovali desiatu prehru v sezóne a zostali na poslednom mieste. Naopak Čadca zaznamenala ďalšie 2 výhry a udržala si 6. miesto.
Čadca – Detva 3:1 (25:20, 25:18, 18:25, 25:20) a 3:1 (25:15, 22:25, 25:7, 25:22)

Staršie žiačky II. tr. – 6. kolo
Slávia Zvolen - TJ Lokomotíva Čadca
Staršie žiačky zavítali do Zvolena ako líder súťaže s cieľom vyhrať oba zápasy a udržať si vedúce postavenie. Zvolenské hráčky vzdorovali našim dievčatám len v prvom sete. Po zvyšok stretnutia neboli schopné trvalejšie odolávať nášmu tlaku, ktorý sme si vytvorili vďaka dobrému podaniu. Dievčence si vyskúšali hrať aj na postoch, na ktorých zvyčajne nehrávajú z čoho vyplynuli aj drobné chybičky, inak by bol výsledok ešte výraznejší.
Zvolen – Čadca 0:3 (16:25, 8:25, 4:25) a 0:3 (14:25, 12:25, 15:25)

Mladšie žiačky – 4. kolo
TJ Lokomotíva Čadca – VK Prievidza
Dievčatá z Čadce nastupovali na dvojzápas na domácej pôde. Chceli vyhrať, a podľa toho aj prebiehali obidva zápasy. Poučené zo zápasov III. kola s Považskou Bystricou zlepšili podanie aj ostatné herné činnosti – prihrávku a útok. Príležitosť hrať dostalo všetkých jedenásť dievčat po rôznych obmenách základnej zostavy. Obidva zápasy boli Čadčianky v hre aktívnejšie a dôraznejšie. Vykrývali celé herné pole, a len málo útokov od súperiek skončilo na domácej palubovke. Samozrejme, že aj domáce hráčky urobili vlastné nevynútené chyby, ale opätovne to opravili v ďalšej rozohre. Trošku „zaškrípala“ zostava v prvom zápase v druhom sete, ale po vystriedaní hráčok dotiahlo družstvo Čadce set do víťazného konca.
Čadca – Prievidza: 3:0 (25:7, 25:20, 25:9); 3:0 (25:8, 25:15, 25:15)

články fotky
© 2009 TJ Lokomotíva Čadca | úvod história súťaže galéria fórum kontakty rss TJ Lokomotíva | administrácia created by jp