volejbal Čadca - udalosti

Dobrý vstup do sezóny

Volejbalistky TJ Lokomotíva vkročili úspešne do sezóny 2012/13. Obe družstvá, kadetky a staršie žiačky, majú za sebou prvé dve kolá nového ročníka.
Družstvo kadetiek odohralo svoj prvý dvojzápas na domácej pôde s nováčikom súťaže VA Žilina. Skúsenejšie družstvo domácich nedalo súperovi žiadnu šancu na väčší úspech. Hráčky TJ Loko dominovali na všetkých postoch a prvý zápas vyhrali 3:0 (25:13, 25:21, 25:17). V druhom sete sa ešte viac prejavila prevaha domácich a vyhrali ho jednoznačne 3:0 (25:13, 25:17, 25:17). Na začiatok sezóny dievčatá hrali pomerne presne na prihrávke a najmä príjem podania bol až nečakane excelentný. Po dobrej prihrávke boli naše hráčky úspešné aj v útoku tak zo stredu ako aj z okrajov siete. Zodpovedne hrali aj v obrane na sieti, kde blokárky boli nekompromisné. Naozaj na začiatok sezóny veľmi dobrý výkon celého družstva.
Druhý dvojzápas odohrali kadetky na palubovke súpera, v Novoti. Prvý zápas bol pokračovaním dobrého výkonu z prvého kola. Prvé dva sety to bol z našej strany opäť dobrý výkon. V treťom sme sa síce trochu trápili ale nakoniec sme aj ten tretí získali vo svoj prospech. Prvý zápas sme teda vyhrali 3:0 (25:17, 25:16, 27:25). Druhý zápas začal rovnako ako prvý, jednoznačným víťazstvom v prvom sete. V druhom sete začali domáce hráčky riskovať podanie a začalo sa im dariť aj v útoku cez stred siete. Napriek striedaniam a oddychovým časom sa už set nepodarilo zachrániť. V treťom sete sme sa vrátili ku kvalitnej prihrávke a súper už nemohol rátať s bodmi za slabší príjem ako tomu bolo v druhom sete. Naše blokárky takticky ubránili najlepší útok domácich a víťazstvo si už naše hráčky nenechali ujsť.

Družstvo starších žiačok štartuje túto sezónu v II. triede. Za družstvo nastupujú vlastne mladšie žiačky, ktoré túto sezónu vôbec prvý krát skúsili, čo to znamená nastúpiť v šestici proti súperovi. Pre tieto dievčatá je úspechom každé odbitie lopty a prehodenie na druhú stranu siete. A hoci im chýba ešte veľa volejbalových zručností, to, čo im určite nechýba, je snaha pobiť sa o každý bod a chytiť každú loptu, ktorá letí na ich stranu. V prvých zápasoch im v tom výdatne pomáhali aj Monika Jurišová a Ingrid Andočová, ktoré síce už hrávajú za kadetky, ale vekom patria ešte do kategórie starších žiačok. Ich prvým súperom doma boli dievčatá z B-družstva Pov. Bystrice. Okrem druhého setu, ktoré naše dievčatá bez problémov vyhrali, bola hra ako na hojdačke, raz my, raz súper. V tejto kategórii zvyčajne kto úspešne podáva, ten vyhráva. V tomto boli obe družstvá vyrovnané. Našťastie my sme mali na sieti úspešnejší útok práve v zastúpení oboch spomínaných hráčok. Najmä s Monikinými smečmi si súper nevedel poradiť celý zápas, ktorý sme napokon vyhrali 3:0 (25:19, 25:12, 25:21).
Druhý zápas sa nezačal vyvíjať dobre pre domáce družstvo a po prehratých setoch viedli hostia už 2:0. Na naše mladé dievčatá doľahla "deka" a celý tretí set bol len o dvíhaní sebavedomia a hladkaní smutných dušičiek. Nakoniec dievčence uverili, že môžu ešte vyhrať a v treťom sete vývoj zápasu otočili a vyhrali ho 25:20 a ďalšie dva sety 25:12 a 15:2. Svojim podaním sa, najmä v koncovkách posledných setov, zaskvela najmä Nelka Hadidová. Nepokazila ani jedno podanie a vo víťazných setoch dopodávala vždy až do konca, kým na ukazovateli skóre nesvietila na našej strane 25, v tie breaku 15. Naše hráčky vyhrali aj druhý zápas 3:2.
V 2. kole vycestovali staršie žiačky do Martina. Obraz hry aj vývoj zápasov bol veľmi podobný tomu domácemu. Aj v Martine sme vyhrali prvý zápas celkom hladko 3:0 (25:12, 25:22, 25:12). V druhom zápase sme však znova prehrávali 0:1. Neustále povzbudzovanie, najmä hráčok z lavičky, prinieslo svoje ovocie a aj tento zápas dievčatá otočili vo svoj prospech. Vyhrali 3:1 (21:25, 25:21, 25:12 a 25:12).

Najbližšie domáce zápasy:
21.10.2012 TJ Lokomotíva Čadca – UNIZA Žilina (kadetky) o 10,00 hod. v telocvični ZŠ Rázusova
11.11.2012 TJ Lokomotíva Čadca – Tvrdošín (kadetky) o 10,00 hod. v telocvični ZŠ Rázusova

články fotky
© 2009 TJ Lokomotíva Čadca | úvod história súťaže galéria fórum kontakty rss TJ Lokomotíva | administrácia created by jp