volejbal Čadca - udalosti

Turnaj starších žiačok v Krupine

Staršie žiačky volejbalového oddielu TJ Lokomotíva Čadca sa zúčastnili v sobotu 16.9. na 1. ročníku volejbalového turnaja „O pohár primátora mesta Krupina“. Hralo sa v rovnakej hale ako hrali mladšie žiačky pred týždňom (MŽ skončili na 3. mieste). Do Krupiny sa cestovalo v oklieštenej zostave vzhľadom na prechladnutie viacerých hráčok a tak veľké ambície družstvo nemalo.

5. MVK Poltár

V základnej skupine (hralo sa na 2 hrané sety) prehrali naše dievčatá len s B. Bystricou (budúcim víťazom turnaja). Ďalšie zápasy odohrali s týmito výsledkami:
Čadca - Žiar n/H B 2:0
Čadca - B.Bystrica 0:2
Čadca – Hnúšťa 2:0
Čadca - Poltár 1:1

Do semifinále družstvo TJ postúpilo z druhého miesta, kde sa stretlo s víťazom B-skupiny Žiarom nad Hronom. Bohužiaľ do zápasu už nenastúpila smečiarka Sabína Cholujová (zranená v zápase s Poltárom) a nahradila ju blokárka Linda Hubočanová. V zápase naše prihrávajúce hráčky nezvládli príjem podania, čo bolo kľúčom k tomu, že na konte súpera pribúdali body rýchlejšie ako na tom našom. Hra bola vcelku vyrovnaná, ale v čase, keď sme doťahovali, súper si zakaždým pomohol prudkým plachtiacim podaním a znova nám bodovo odskočil. Treba ale povedať, že družstvo Žiaru n. Hronom postúpilo do finále zaslúžene .

Semifinále
Čadca - Žiar n/H A 0:2 (15:25, 22:25)
Vo finále prvenstvo a putovný pohár získalo družstvo B. Bystrice po víťazstve 2:0.

Čadca nastúpila v boji o 3. miesto s druhým porazeným semifinalistom s družstvom Zvolena. A bol to ich najlepší kolektívny výkon na turnaji. Napriek pokročilému času (hralo sa až o 19. hod.) hrali obe družstvá s max. nasadením a nedarovali si zadarmo ani jeden bod. V prvom sete až do stavu 16:23 pre súpera sa nám hra nedarila. Šanca získať pohár za 3. miesto dievčatám až príliš zväzovala ruky a nohy a dlho nemohli nájsť ten správny rytmus. Timeouty oba vybrané, striedanie obmedzené. V tejto chvíli, keď hráčky a už aj tréner rezignovali na úspech v prvom sete, dostala sa na podanie Dorka Pišteková a ....... a podávala a podávala až kým na našej strane nesvietila 25. Prvý veľký výbuch radosti.
Druhý set bol vyrovnanejší a závere sme mali práve my šancu ukončiť zápas. Veď za stavu 24:21 kto by o tom pochyboval ? Mali sme k dispozícii 3 mečboly. Prvý smeč do autu, druhý tiež, pokazený príjem. Zvolenčanky nám vrátili požičané z prvého setu. Nasledoval tiebreak.
Strany sa vymieňali za stavu 6:8 pre Zvolen. Stále nádejný stav. Bod po bode sme pomaly sťahovali náskok súpera až kým sme nevyrovnali stav 12:12. Stále vyrovnaný stav 13:13. Nasledoval úspešný blok, 14:13 pre nás. Posledný smeč skončil v ihrisku súpera. Druhý veľký výbuch radosti a dievčatá už tancovali tradičné koliesko víťaza.

O 3. miesto
Čadca – Zvolen 2:1 (25:23, 25:27, 15:13)

O úspech sa zaslúžili:
Gabriela Bazgerová, Linda Hubočanová, Sandra Kováčiková, Sabína Cholujová, Mia Mináriková, Dorota Pišteková, Barbara Jakubíková, Lenka Zemaníková

články fotky
© 2009 TJ Lokomotíva Čadca | úvod história súťaže galéria fórum kontakty rss TJ Lokomotíva | administrácia created by jp