volejbal Čadca - udalosti

Výsledky 16. kola

Kadetky
Kadetky vycestovali v 14. kole do Detvy. Za Čadcu nastúpili dievčatá, ktoré budú hrať budúci rok v I. triede starších žiačok. Bola to skúška ako si budú počínať oproti podstatne starším a skúsenejším hráčkam Detvy.
V prvom zápase sa nám celkom darilo v poli ubrániť domáce hráčky. Bohužiaľ po získanej lopte sme nedokázali efektívne zaútočiť, čo súper vzápätí trestal. Podarilo sa nám to len v druhom sete, keď sme dokázali udržať náskok zo začiatku setu až po víťazný setbal. V treťom a v štvrtom sete sa nám až tak nedarilo. Body sme získavali najmä po podaní, ale to na víťazstvo nestačilo. Prvý zápas sme prehrali 1:3.
V druhom zápase sme nezačali zle. Domáce však postupne zvyšovali tempo, získali náskok 16:11 a my sme už túto stratu nedokázali úplne zlikvidovať, napriek tomu, že sme sa súperovi niekoľkokrát bodovo priblížili. V druhom sete hra upadla na oboch stranách do priemeru. Navyše sa nám zranila blokárka Linda Hubočanová a set sa len dohrával. V treťom sete sme na chvíľu zdvihli hlavu. Vyhrávali sme 8:5, neskôr 12:9 ale od toho stavu prebrali iniciatívu znova domáce hráčky a na obrat v zápase už nebolo dosť síl. Druhý zápas sme prehrali 0:3.
Napriek prehre, nadobudnuté skúsenosti sa dievčatám určite vrátia v budúcej sezóne.
Detva – Čadca 3:1 (25:11, 20:25, 25:17, 25:20) a 3:0 (25:22, 25:12 25:16)

Staršie žiačky
Staršie žiačky sa stretli v 16. kole s tabuľkovým susedom, Prievidzou, na jej pôde. Dvojzápas bol dôležitý pre oba tímy. Prievidzi by pomohlo akékoľvek víťazstvo na udržanie si nádeje na aspoň barážové 2. miesto a Čadca by si definitívne zabezpečila postup do I. triedy.
Začiatok prvého setu sme „prespali“. Kým sme sa zobudili prehrávali sme 1:7. Netrvalo však dlho vývoj sme otočili a dotiahli sme sa na 11:10. Potom sa už obe družstvá naťahovali o každý bod až do stavu 22:20, keď sme súperovi odskočili na 2 body. Za stavu 24:20 sme si už víťazstvo nenechali ujsť. Aj v druhom sete sme na začiatku prehrávali 9:12. V polovičke sme už síce vyhrávali 13:12 ale potom sme začali viac triafať steny a strop telocvične (hralo sa vo veľmi malej telocvični s nízkym stropom) ako súperovu palubovku a set sme prehrali 21:25. Malá telocvičňa nám robila problémy celý prvý zápas. Tretí set sme napriek tomu vyhrali pomerne ľahko 25:17. Štvrtý set bol presnou kópiou prvého len s tým rozdielom, že vyhrávali sme my 8:2 ale v ďalšom priebehu nás súper predčil v efektivite a lepšom spracovaní ťažkých lôpt. Tiebreak sme začali lepšie 6:3 a strany sme otáčali za stavu 8:5. Prievidžanky sa však nevzdávali a dotiahli na 11:11. Po timeoute sme odskočili na 13:11. Za stavu 15:14 sme mali prvý mečbal. Súperov smeč išiel do autu, rozhodca ukázal na našu stranu. Po protestoch domácich, ktorí avizovali teč na bloku, rozhodca dal nepochopiteľne rozohru opakovať. Za stavu 17:16 sme mali druhý pokus vyhrať zápas. Posledný bod sme si vybojovali sami, keď Dorka Pišteková takmer vytrhla parkety na súperovej strane a zahnala všetky pochybnosti o víťazovi. Bola to práve Dorka, ktorá konečne zahrala v útoku podľa predstáv trénera, hrala odvážne a bola prakticky nezastaviteľná. Body zbierala okrem štandardne dobre hrajúcej Eriky Turiakovej aj Linda Hubočanová, ktorá hrala pre ňu na neštandardnom poste diagonálnej hráčky (chýbala nám Sandra Kováčiková). Zvládla ho však výborne a popri útoku bola naša najlepšie podávajúcou hráčkou.
Druhý zápas sa odohrával v podobnom duchu ako prvý. Prvý set sme vyhrali my, druhý zase Prievidžanky. My sme však hrali o niečo uvoľnenejšie, po dobrej nahrávke (Gabriela Bazgerová) sme stupňovali útok a u domácich naopak postupne opadalo nadšenie z prvého zápasu. Nedokázali už reagovať tak ako v prvom zápase na náš útočný tlak a začali čoraz viac chybovať. Vyhrali sme aj druhý zápas v pomere 3:1.
Oba zápasy sme vyhrali a tým si už v predstihu vybojovali postup do I. triedy.
Prievidza - Čadca 2:3 (22:25, 25:21, 19:25, 25:17, 16:18) a 1:3 (21:25, 25:23, 20:25, 19:25)

Mladšie žiačky
Mrazivé ráno vyprevádzalo družstvo mladších žiačok na cestu za súperom do Prievidze. O to hrejivejší pocit mali, keď domov viezli všetkých 6 bodov.
Na zápasy 9. kola cestovala oklieštená zostava tímu, iba 7 hráčok. Dievčatá mali pred sebou dôležitú úlohu zahrať čo najlepšie a bez prestávky, či zmene na hráčskych postoch. Dôveru nesklamali. Ich výkon v obidvoch zápasoch bol na dobrej úrovni. Aj hráčky, ktoré sú prevažne na striedačke, sa výborne zapojili do hry a splnili svoju úlohu na ihrisku. Mimoriadnu pochvalu za výbornú hru v prvom zápase si zaslúži Peťka Bukovanová. Okrem toho, že výborne podávala, aj v útoku na sieti bravúrne a s prehľadom získavala body pre čadčiansky tím, samozrejme nevynímajúc ostatné dievčatá.
Hra celého družstva bola po prehratom zápase s Považskou Bystricou balzamom na dušu trénerky i hráčok. Ich hra mala kvalitu i systém. Všetky si zaslúžia po dnešných zápasoch veľkú pochvalu. Podporu a výbornú „fan“ kulisu vytvorili aj rodičia, ktorí cestovali s dievčatami do Prievidze a neúnavne povzbudzovali Čadčianky.
Prievidza - Čadca – 0:3 (17:25, 16:25, 21:25) a 0:3 (16:25, 19:25, 17:25)

Ďalší program:
24.3. Čadca - P. Bystrica ( o 10,00 hod. staršie žiačky na ZŠ Rázusova)

články fotky
© 2009 TJ Lokomotíva Čadca | úvod história súťaže galéria fórum kontakty rss TJ Lokomotíva | administrácia created by jp