volejbal Čadca - udalosti

Nový ročník 2020/2021

Turnaje
Čadčianske kadetky a juniorky mali bohatú turnajovú prípravu na novú sezónu, v ktorej absolvovali okrem Pohára mládeže v Slovenskej Ľupči a Piešťanoch ďalšie 3 turnaje. Prípravu na novú sezónu si dievčence odmakali na antukových ihriskách ZŠ Rázusova, kde trénovali až do konca septembra.
Na turnaji žien v Hnúšti dňa 12.9. sa za účasti 8 družstiev stretli v základnej skupine s družstvami z Prešova (2:0), Hnúšte (2:0) a Žiaru nad Hronom (0:2). V semifinále sa stretli s víťazom B skupiny Levicami, ktorým podľahli 0:2. V boji o 3. miesto sa znova stretli s Žiarom n. Hronom, ale ani tentokrát sa im nepodarilo ich poraziť a skončili na konečnom 4. mieste.
Turnaj junioriek v Púchove sa odohral 26.9. v STS aréne za účasti 12 družstiev. V základnej skupine sa opäť stretli s Prešovom a Žiar nad Hronom, ktoré porazili zhodne 2:0. O víťazstvo v skupine sa stretli so Sláviou UK Bratislava A, ktorej podľahli 0:2. V skupine o 5. – 8. miesto sa najskôr naše dievčatá stretli s družstvom IMA Bratislava, ktoré poľahky zdolali 2:0. V súboji o 5. miesto sme sa stretli s Nitriankami, ktorým však podľahli 0:2.
12. 1.VK Púchov
Posledným turnajom v príprave bol turnaj junioriek opäť v Hnúšti 3.10., na ktorom skončili na 3. mieste za Žiarom nad Hronom a domácou Hnúšťou.

Súťaž
Čadčianske kadetky a juniorky budú v sezóne 2020/2021 hrať I. ligu žien. Po zvážení nákladov na cestovanie a časovej náročnosti juniorskej súťaže sme sa rozhodli prihlásiť mladé dievčatá (po doplnení skúsenejšími odchovankyňami) do I. ligy žien.

Každá kategória nášho volejbalového klubu má už prvý zápas za sebou.
Dvojzápas I. ligy žien odohrali naše hráčky 10. 10. v Banskej Bystrici. V prvom zápase sa našim dievčatám darilo napriek tomu, že sme nevedeli zachytiť začiatky jednotlivých setov. Domáce boli lepšie na podaní, ale Čadčanky boli dôraznejšie v útoku a robili menej chýb. V treťom sete sa domáce vzchopili a zatlačili naše do defenzívy. Napriek snahe sme set už nezachránili. V štvrtom sete naše hráčky vyrovnali hru a set bol až do konca na vážkach. Set a aj prvý zápas sme vyhrali v pomere 3:1. Odhliadnuc od tretieho setu, kde sme spravili množstvo technických chýb sme v prvom zápase hrali veľmi dobre.
V druhom zápase dostali šancu aj ostatné hráčky. Hra nám trocha viazla a súhra už nebola taká ako v prvom zápase. Hráčky sa trápili v kombinácii a urobili veľa chýb. Aj napriek striedaniu v treťom sete sa už nevedeli vzchopiť a druhý zápas prehrali 0:3.

10. 10. odohrali aj naše staršie žiačky v I. triede duel s družstvom Volleyball Academy Žilina. Nesmelosť pri herných činnostiach a nekvalitný príjem podania súpera nás postavil do úlohy brániaceho sa družstva. I keď mali naše dievčatá aj svetlé chvíľky, nepomohlo im to k víťazstvu. Asi najlepšie im vyšiel 2. set v 2. zápase, keď svojou kvalitnou a oduševnenou hrou vyrovnali stav na 24:24, ale opäť vlastnými chybami ho nedokázali dotiahnuť do víťazného konca. Obidva zápasy skončili v prospech Žiliny 3:0.

Mladšie žiačky odohrali svoj prvý zápas 3. 10. doma so Žilinou. Väčšina našich dievčat hrávala minulý rok ešte 3-kový volejbal, takže im veľký hrací priestor šestkového volejbalu robil problémy. Napriek tomu podali oduševnený výkon a ukázali bojovné srdce. Problémy im robilo podanie súpera, na ktoré tieto mladučké dievčatá ešte nedorástli. So Žilinou nakoniec prehrali 0:3 a 0:3.
11.10. sa malo odohrať 2. kolo, ale družstvo Prievidze neprišlo na zápas.