volejbal Čadca - udalosti

Sme v play off

Nedeľa, Frýdek-Místek, posledný turnaj štvrťfinále RBVL. Čakali nás posledné tri zápasy s družstvami na tabuľkovom 3. mieste Skokani, 5. mieste Sokol Vsetín a 8. mieste Obnova. My sme boli priebežne na 7. mieste.

Na tomto turnaji sme chceli vyhrať aspoň jeden zápas a poistiť si tak účasť v play off. No dokázali sme viac. Vyhrali sme dva zápasy: so Sokolom Vsetín 2:0 (25:20, 25:13) a s Obnovou 2:0 (25:23, 25:18). Jeden zápas sme si prehrali so Skokanmi 1:2 (25:16, 24:26, 13:15). Dovolili sme súperovi v druhom sete vyrovnať na 24:24, aj keď sme celý set viedli, a oni si ponúkaný set vzali. Tretí set bol - vzácne - vyrovnaný. Ani jedno družstvo nedovolilo tomu druhému vzdialiť sa viac ako o jeden bod až do stavu 13:13. Výsledok už viete. Bol to skutočne výborný zápas, obojstranne. A nakoniec, prehra takéhoto zápasu tak veľa nebolí. Získali sme zaň aspoň jeden cenný bod.

Na tomto turnaji urobili kus volejbalovej práce Miška Maslíková (pozn. dvoma neuveriteľnými ulievkami dala 2 body Skokanom), Dana Pavlíková - nahrávačky a poliarky; Jimmy Jakubík, Iggy Minarovič, Janči Masný, Roby Šotkovský, Šimon Fuják - smečiari, blokári, poliari.

V konečnej štvrťfinálovej tabuľke sme sa dostali na 5. miesto a našim súperom podľa pravidiel tejto súťaže v play off bude družstvo Šenow na 4. mieste. V prvom štvrťfinálovom turnaji sme síce s nimi prehrali 1:2 (19:25. 25:16, 15:10), ale herne na nich máme. Nadišiel čas vrátiť im prehru. Ak sa nám to podarí, budeme v prvej štvorke a máme reálnu šancu siahnuť na medailové pozície.

Posledný turnaj, play off, sa uskutoční v nedeľu, 28. marca. Máme štyri týždne na prípravu, tzn. doliečiť a zregenerovať boľavé palce, lakte a kolená, oddych a potom - šup - na tréningy.

Bolo by veľmi príjemné, keby nás v hľadisku povzbudzovali i slovenskí fanúšikovia. Aspoň by sme tam neboli jediní Slováci, myslím tým naše družstvo. Porozmýšľajte.

články fotky
© 2009 TJ Lokomotíva Čadca | úvod história súťaže galéria fórum kontakty rss TJ Lokomotíva | administrácia created by jp